Niespodziewajki

Jesteś w miejscu, w którym możesz ciepło i z nadzieją pomyśleć o swojej nieplanowanej ciąży, o której może niedawno się dowiedziałaś.

 

Możliwe, że borykasz się teraz z mieszanymi uczuciami, może nawet jesteś nawet pełna obaw o siebie, o przyszłość.

 

Rozgość się tutaj, usiądź wygodnie i przeczytaj kilka „pocztówek”, które mają za zadanie podnieść Cię na duchu i utwierdzić Cię w tym, że dasz radę.

 

Podobno ponad jedna trzecia ludzi obecnie chodzących na ziemi to były Kinder-niespodzianki 🙂  Ja chyba też się do nich zaliczam, i mój mąż również 🙂

 

Teraz wygląda na to, że ty też trafiłaś szóstkę w życiowej loterii. Zostałaś wybrana na mamę tej maleńkiej osoby. Może ta perspektywa Cię lekko przeraża.

 

Przeczytaj sobie podnoszące na duchu słowa i głowa do góry!

1

Twoje maleństwo jest znamienitym gościem, choć niespodziewanym. To tak jakby ktoś, kogo bardzo kochasz i cenisz nagle przyjechał do Ciebie o dziwnej porze. Przyjmujesz go z wahaniem, a potem po przełamaniu pierwszych lodów cieszysz się jego obecnością.

2

Jak pięknie kształtuje się ciałko Twojego dziecka! Nie musisz nawet kontrolować tego procesu, bo on dzieje się sam, etap po etapie nawet wtedy, gdy śpisz. Pulsuje w Tobie życie.

3

8,5 miesiąca to naprawdę mnóstwo czasu. Na uspokojenie emocji, na radość, na przemeblowanie, na przeprowadzkę….

4

„Dziecko rodzi się z chlebem pod pachą.” To piękne polskie przysłowie uświadamia, że dziecko poczęte w czasie, gdy rodzice mają trudną sytuację materialną, w niewytłumaczalny sposób przyczynia się do poprawy bytu tej rodziny. Potwierdza to wiele doświadczonych (przez los) mam.

5

Najpiękniejszych rzeczy w życiu nie da się zaplanować. Albo przechodzą nasze najśmielsze oczekiwania. Nie inaczej jest z dziećmi.

6

Dziecko jest teraz spokojne, ufne, wczepione w Ciebie, jest mu ciepło i przytulnie. Ty też wskakuj pod kołdrę, bo mamuśki zasługują na relaks.

7

Nawet jeśli teraz nie planowałaś być mamą, to dziecko wybrało Ciebie na mamę. Tylko Ty możesz mu umożliwić przyjście na świat.

8

Możliwe, że te małe rączki, które powoli rosną i wydłużają się milimetr po milimetrze będą Cię kiedyś podtrzymywały gdy będziesz starsza albo niesprawna.

9

Ciekawe, które z jego kształtujących się cech odziedziczy po Tobie. Może kształt oczu? Może kolor włosów? Może Twoje umiłowanie porządku?

10

Być może czujesz strach, panikę. Te uczucia wcale nie świadczą o Tobie źle, te uczucia przetoczą się i przeminą.